כריתת עצים מנסיבות פרקטיות, עיצוביות ובטיחותיות

כריתת עצים – נסיבות פרקטיות

השימוש בעצים בגינות פרטיות הוא נפוץ ופופולרי מאוד, הם משדרגים את מראה הגינה, מהווים גורם הצללה, מניבים פירות(עצי פרי), מוסיפים תחושה של ירוקה של טבע ואווירה טבעית ושלווה. אך, ישנם אנשים שמחליטים לבצע כריתת עצים ולהיפטר מן העצים בגינה מסיבות שונות. ישנן נסיבות פרקטיות ופונקציונליות לכריתת עצים:
• צמצום הצורך בתחזוקה – אחזקת גינה פרטיות דורשת תחזוקה רבה, העצים מהווים חלק ממנה, הם דורשים גיזום וקיצוץ תקופתי בכדי לשמור על המראה והגודל שלהם. אם לא נבצע גיזום עצים מדי תקופה העץ יגדל לממדים עצומים ויהווה מטרד, יפגע בפרופורציונליות של הגינה ובמראה שלה. בנוסף, העץ יקבל מראה מוזנח ויפגע במראה האסתטי של הגינה. לכן, אנשים רבים מחליטים לבצע כריתת עצים בכדי להימנע מהצורך בגיזום עצים ולצמצם את התחזוקה הדרושה בגינה.
• עצים טורדניים – לעתים ישנם עצים בגינה שמהווים מטרד עבורנו – חוסמים מעבר, גדולים מדיי, מושכים חרקים ועופות ועוד.. לכן ישנם אנשים המחליטים להיפטר מהעצים הללו ולבצע כריתת עצים.
• פינוי שטח – כריתת עצים לעתים נדרשת כאשר ישנו עץ המשתרע על שטח נרחב וחוסם אותו משימוש לצרכים שונים, לעתים נרצה להיפטר מהעץ ולבצע כריתת עצים בכדי להשתמש בשטח עליו הוא משתרע לשימושים וצרכים אחרים.

כריתת עצים – נסיבות עיצוביות

לעתים קרובות יש צורך בכריתת עצים כחלק מעיצוב הגינה, מבחינות עיצוביות מסיבות שונות:
• שינוי המיקום – בעת עיצוב גינה אנו משנים את בגר ומיקום האלמנטים בה בכדי לתת לה מראה ועיצוב שונה, לעתים ישנו עץ העומד במקום מסוים ומונע מאיתנו להשתמש במקום זה לצרכים שונים, או פוגע באיזון בעיצוב הגינה וסיבות נוספות שונות.. לשם כך לעתים יש צורך בכריתת עצים בכדי להיפטר ממנו.
• פגיעה במראה הגינה – לעתים ישנם עצים מוזנחים ומכוערים בגינה ופוגעים במראה שלה, לעתים כתוצאה מחוסר תחזוקה ולעתים כתוצאה מפגיעה בעץ או היותו גבוהה מדיי ופוגע בפרופורציה. לכן, לעתים מתבצעת כריתת עצים בכדי להיפטר מהעץ.

כריתת עצים – נסיבות בטיחותיות

לעתים מתבצעת כריתת עצים מנסיבות בטיחותיות, במקרים בהם העץ הוא לא יציב או עמיד ומהווה סכנת נפילה. עצים מסוג זה עלולים ליפול בכל עת ללא כל סיבה והסיכוי הוא אף גבוה יותר בזמן סערות או רוחות חזקות. עצים שעלולים ליפול מהווים סכנה בטיחותית לבית, שעלול להיפגע כתוצאה מעץ, לרכוש ולגינה שתיהרס מהעץ, לדיירי הבית שעלולים להיפצע ולהיפגע מהעץ, לשכנים שעלולים לסבול מנזקים כתוצאה מנפילת העץ על השטח שלהם או עוברי האורח. לכן, חשוב לבצע כריתת עצים כאשר ישנו עץ שמהווה סכנה בטיחותית והנו בעל פוטנציאל גבוהה לנפילה.

התקשרו עכשיו!