דשא סינטטי – מהו ומהם השימושים בו, היתרונות בשימוש וסוגי הדשא הסינטטי

דשא סינטטי – מהו ומה השימושים בו?

דשא סינטטי הוא בעצם משטח מלאכותי העשוי מחומרים סינטטיים, הוא מגיע בגבהים וגדלים שונים, רמות איכות שונות ומחירים שונים בהתאם לשאר הפרמטרים. הדשא הסינטטי מהווה תחליף לדשא אמתי, הוא מדמה את המראה שלו וצבעו תוך שימוש בחומרים מלאכותיים. השימוש בדשא סינטטי החל עוד בשנות ה-60, במגרשי ספורט שונים כתחליף לדשא אמתי. משם זה התגלו המאפיינים הייחודיים והיתרונות הרבים של הדשא המלאכותי, ושימושיו התרחבו והתפתחו. בימינו השימוש בדשא מלאכותי הוא כמעט בכל משטח או אזור בו רוצים לתת תחושה טבעית וירוקה, ניתן להשתמש בו כתחליף לדשא בגינות פרטיות וציבוריות, או כתוספת טבעית במרפסות, גגות, בתי קפה, מסעדות ועוד..

היתרונות בשימוש בדשא סינטטי:

לשימוש בדשא סינטטי על פני דשא רגיל ואמתי יתרונות רבים, שהופכים אותו לשימושי יותר ופופולרי מאוד.
ראשית, דשא סינטטי לא מפתח בלאי ומשתמר בצורה טובה יותר מדשא טבעי, הוא לא צורך השקיה או אור שמש , מה שמהווה חסכון בחשמל, חסכון במים ומאפשר את השימוש בו במקומות סגורים ומוצללים. בנוסף לכך, בזכות העובדה שאין צורך בהשקייתו, התחזוקה והאחזקה שלו היא קלה מאוד וחסכנית מאוד, אין צורך בגיזום או ריסוס ועוד.. עוד יתרון בולט של דשא סינטטי הוא שהוא נשמר ירוק תמיד, לעומת הדשא הרגיל שמצהיב לקראות הקיץ. דשא סינטטי עשוי מחומרים וכימיקלים מלאכותיים, מה שדוחה חרקים, בניגוד לדשא טבעי שמטבעו מושך מזיקים שונים.

סוגי דשא סינטטי:

• דשא סינטטי קצר – סוג זה של דשא סינטטי הוא באורך של עד ל 20 מ"מ, הוא קצר יותר מסוגים אחרים ונחשב לפחות איכותי. היתרונות בדשא סינטטי קצר הם שהוא מדמה בצורה מעולה את המראה של דשא טבעי, עמיד מאוד לדריכות ממושכות וזול יותר מסוגי דשא סינטטי אחרים.
• דשא סינטטי בינוני – סוג זה של דשא סינטטי הוא באורך של עד ל40 מ"מ, הוא מהווה אורך בינוני לעומת הדשא הקצר והארוך ודומה מאוד בתכונותיו ושימושיו לדשא הקצר, הוא עמיד לדריכות ומדמה בצורה מעולה את המראה של דשא אמתי. דשא סינטטי בינוני נחשב לאיכותי יותר מדשא סינטטי קצר.
• דשא סינטטי ארוך – סוג זה של דשא סינטטי הוא באורך של עד ל60 מ"מ, זהו הסוג הארוך ביותר והוא נחשב גם לסוג האיכותי והיוקרתי ביותר. השימוש בו הוא רק באזורים וגינות יוקרתיות, בגלל המחיר שלו והמראה היפה והעשיר שלו. דשא סינטטי ארוך הוא הסוג היקר ביותר.

התקשרו עכשיו!