גיזום עצים – הצורך בתחזוקה שוטפת וגיזום עצים לשמירה על המראה האסתטי של הגינה

עצים כחלק מהאלמנטים הטבעיים בגינה

העצים נמצאים כמעט בכל מקום סביבנו, אם נביט נוכל לראות אותם ברחובות, בפארקים, בגינות ציבוריות, ליד בתים ושכונות, בשדרות ועוד.. רוב העצים שנראה במקומות ציבוריים הם עצים גבוהים ו"פראיים", העצים מהווים אלמנט טבעי באזורים אלו משדרג את המראה שלהם, הם מוסיפים תחושה של טבע ואווירה ירוקה ונעימה לעיר ולרחוב. העצים משמשים אותנו גם לצורך הצללה ונחשבים לבית גידול של ציפורים ואלפי בעלי חיים נוספים. העצים שאנחנו רואים באזורים ציבוריים הם עצים שלא משמשים לצורך עיצוב פרטי, לא מתבצע עליהם גיזום עצים שנתי או קיצוץ בכדי לשמור על המראה שלהם, שכן המראה המוזנח שהם מקבלים לא משפיע לרעה על מראה הרחוב מעצם היותם עצים “פראיים”. השימוש בעצים בגינות פרטיות הוא נפוץ מאוד, אנשים רבים רוצים לקבל את התחושה של טבע בבית שלהם ולכן הם מחליטים להוסיף עץ כחלק מעיצוב הגינה.

למה יש צורך בגיזום עצים ותחזוקה שוטפת?

כשמדובר בעצים בגינות פרטיות, בניגוד לעצים במקומות ציבוריים, הם דורשים תחזוקה שוטפת וגיזום עצים מכמה סיבות. הסיבה הראשונה היא הגודל שלהם, עצים ציבוריים גדלים לגבהים עצומים, דבר שנרצה להימנע ממנו בגינות פרטיות. עצים בממדים כאלה בגינה הפרטית עלולים להוות סכנה לבית או לדיירים אם אינם יציבים מספיק, הם עלולים להוות מטרד לשכנים ולפגוע בפרופורציה והאיזון בגינה ובכך גם בעיצוב שלה. על העצים בגינה הפרטית שלנו נרצה לשמור בגודל קטן, כך שישתלבו בצורה הרמונית בעיצוב הגינה ולא יהוו מטרד או בעיה לאף אדם, לשם כך יש צורך בגיזום עצים תקופתי בכדי לשמור על גודלם. עוד סיבה לגיזום עצים היא השמירה על המראה האסתטי של העצים, עצים בגינות פרטיות צריכים להיראות יפים ומטופחים, הם לא יכולים להראות מוזנחים אחרת יפגעו במראה האסתטי והאלגנטי של הגינה, לכן חשוב מאוד לבצע גיזום עצים ולקצץ אותם. ישנם אנשים שאף משתמשים בגיזום עצים אומנותי בכדי לעצב את העצים בגינה שלהם ולהעניק להם צורות ומראות ייחודיים.

איך נצמצם את הצורך בתחזוקה וגיזום עצים?

אנשים רבים לא רוצים להתמודד עם האחריות והצורך שבתחזוקה שוטפת של הגינה מסיבות רבות – חוסר זמן, חוסר רצון ועוד.. לשם כך הומצאו תחליפים שונים לאלמנטים הטבעיים בגינה בכדי לצמצם את הצורך בתחזוקה למינימום. כך לדוגמה ניתן להשתמש בדשא סינטטי כתחליף לדשא האמתי בכדי להימנע מהצורך בקיצוץ והשקיה, או בצמחים ופרחים מלאכותיים. רוב האנשים שלא מעוניינים בתחזוקה ורוצים להימנע מהצורך בגיזום עצים מחליטים לכרות את העצים בגינה, בכך הם מפנים את השטח לשימושים אחרים ומצמצמים את זמן העבודה בטיפול הגינה.

התקשרו עכשיו!