עיצוב גינות – הכללים הבסיסיים והחשובים בעיצוב גינה מוצלח

עיצוב גינות – למה זה משמש?

עיצוב גינות הוא הליך המשמש לצורך שדרוג המראה של הגינה, עיצוב גינות מתחלק לשני חלקים יישומיים – התכנון והיישום. בחלק התכנוני אנו מתכננים כיצד נעצב את הגינה, איך אנחנו רוצים שתראה, מה האווירה שאנחנו רוצים לשדר ואיך נגרום לה להיראות כך. בחלק היישומי אנו נבצע את העיצוב עצמו, שילוב האלמנטים העיצוביים, גיזום ועיצוב העצים והדשא, שתילת הפרחים והצמחים ועוד… עיצוב גינות הוא בעצם שילוב כל האלמנטים העיצוביים תוך שימוש באחידות, פרופורציה, פשטות והתאמת צבעים. חשוב מאוד לתחזק את הגינה בכדי לשמר את העיצוב שלה והמראה האסתטי שלה, הזנחת הדשא והעצים תגרום למראה מוזנח אם לא נקצץ ונגזום אותם, אי השקיה לגרום לצמחים ולפרחים לנבול וכו’..

עיצוב גינות – אחידות, פרופורציה ופשטות

שלושה מהדברים הבסיסיים ביותר בכל עיצוב גינות הם אחידות, פרופורציה ופשטות העיצוב. חשוב מאוד לשמור על אחידות בגינה, אותה ניתן לבטא באמצעות מוטיב החזרה ואלמנטים חזרתיים. שימוש באלמנטים דומים בצורה, בצבע או בעיצוב גם יתרום לתחושה של אחידות ואיזון, שימוש באלמנטים שאינם אחידים עלול לגרום לעומס בעיניים ותחושת בלגן בגינה. חשוב מאוד לשמור על פרופורציה בעיצוב הגינה, התאימו את העיצוב לגודל הגינה, אל תשתמשו באלמנטים גדולים מדיי ודומיננטיים מדיי בגינה קטנה ואל תשמשו באלמנטים קטנים מדיי בגינה גדולה. לדוגמה, הצבת פסל עצום במרכז גינה קטנה יפגע במראה והעיצוב שלה ולא ייראה טוב, הפסל ישתלט על הגינה ויהיה דומיננטי מדיי. לעומת זאת, שימוש בדמויות קטנות מעוצבות בגינה גדולה עלול לגרום להעלמתן, כלומר לא ייראו אותן במראה הגינה. התאימו את האלמנטים ושלבו אותם בצורה פרופורציונלית. בנוסף לכל, חשוב מאוד לא להגזים באלמנטים ובעיצוב הגינה, חשוב לשמור על פשטות כשמדובר בעיצוב גינות. בעיצוב גינות , כל המוסיף גורע, השתמשו ב1-2 צבעים דומיננטיים, אלמנטים חזרתיים וכדומה.

עיצוב גינות – התאמת צבעים ומעברים טבעיים

בעת עיצוב גינות חשוב מאוד להבין את המשמעות מאחורי כל צבע ואיזו אווירה הוא ייצור בשילוב בגינה. השתמשו בצבעים שמשתלבים בצורה טובה ביחד ויוצרים מעבר טבעי, דבר זה יגרום לאשליה של הרמוניה ומושלמות בגינה. התאמה לא נכונה של צבעים עלולה ליצור מראה מבולגן ולא מתאים וכן עלולה לשדר אווירה לא נעימה או לא רצויה בגינה.

התקשרו עכשיו!