עיצוב גינה – החשיבות שבטיפול בגינה ופתרונות שונים בכדי להימנע מכך

עיצוב גינה – דקורטיבית ופונקציונלית

לעיצוב גינה יש יתרונות רבים, עיצוב הגינה משדרג את המראה שלה ויוצר אווירה נעימה, משפר את חווית הישיבה והבילוי שלנו בגינה ואת הנוף מחלון הבית. עיצוב גינה הוא בעצם שילוב כל האלמנטים הטבעיים והלא טבעיים שבגינה תוך התאמה, איזון, פרופורציה וחזרתיות ליצירת מראה מושלם ומעוצב לגינה. כשמדובר בעיצוב גינה לא מדובר רק על העיצוב מהפן הדקורטיבי אלא גם מהפן הפרקטי, עיצוב גינה כך שתתאים לצרכים שלנו. ניתן לעצב את הגינה הפרטית שלנו באמצעות ריהוט גן ייחודי שיתאים לשימושים שלנו בגינה, ישדרג את מראה הגינה וינעים את זמננו בבילוי בגינה. אחד הדברים שאנשים רבים לא מבינים לפני שהחזיקו בגינה הוא כמות האחזקה והתחזוקה שצריך לבצע בה אם רוצים לשמור עליה יפה ונקייה. כמו כל חדר בבית, הגינה דורשת ניקיון בכדי שתראה נקייה, אך מעבר לכך, יש בה אלמנטים טבעיים רבים שדורשים תחזוקת השקיה, גיזום, קיצוץ ועוד..

עיצוב גינה – הצורך התחזוקה שוטפת

בעיצוב גינה במקרים רבים ישנו שימוש באלמנטים טבעיים, כמו עצים, דשא, פרחים, צמחים, שיחים ועוד.. כל אלו מוסיפים אווירת טבעיות לגינה ותחושה של טבע וירוק, הם משדרגים את מראה הגינה ותורמים רבות בעיצוב גינה. אך, אחת הבעיות עם אלמנטים טבעיים היא שיש צורך בתחזוק שוטף בכדי לשמור עליהם, אם לא נשקה את הצמחים והפרחים הרי שינבלו, אם לא נגזום את העצים הם לא יישארו קטנים אלא יגדלו לממדים גדולים מדיי, אם לא נקצץ את הדשא והעצים, הם יגדלו ויקבלו מראה מוזנח. בעיצוב גינה נרצה להימנע מכל התופעות הללו, פרחים נבולים יפגעו במראה הגינה, עץ גבוה מדיי יהיה לא פרופורציונלי לגודל הגינה ועלול להוות מטרד או סכנה, ודשא ועצים לא קצוצים וגזומים יפגעו במראה האסתטי והיפה של הגינה.

עיצוב גינה – פתרונות שונים להימנעות מתחזוקה בגינה

למרות שיש צורך בתחזוקה רבה באחזקה של גינה, אל תוותרו על החלום לגינה פרטית בבית. ישנם דרכים לצמצם את הצורך בתחזוקה בגינה בעזרת תחליפים מלאכותיים שונים, שכן הצורך בתחזוקה נובע בעיקר מהאלמנטים הטבעיים בגינה, נרצה להחליפם באלמנטים סינטטיים שמדמים אותם במראה. דוגמה טובה לכך היא פרחים וצמחים מזויפים שמדמים את המראה של צמחים אמתיים אך לא דורשים השקיה או שמש. עוד דוגמה מעולה היא דשא סינטטי, שמהווה תחליף מלאכותי לדשא האמתי ומדמה אותו במראה, לדשא סינטטי יתרונות רבים – הוא לא דורש השקיה או שמש כמו דשא רגיל, הוא לא דורש תחזוקה או קיצוץ, הוא לא מושך חרקים והוא תמיד נשאר ירוק.

התקשרו עכשיו!